Fi de Curs

Programa

BRANDENBURG · 2ª ESCENA
Coreografia: Rodolfo Castellanos
Música: Concert nº 3 de Brandenburg · J. S. Bach
Ballarins i ballarines: Maria Pardines, Laia Rebollar, Mia Williams, Lia Suárez Airi
Coluccio, Alanys Pérez, Laura Martínez, Lucía Galán, Carolina Rehues, Noa Martín,
Yefferson Velásquez, Pablo Goethals, Elena Troisfontaines Manuel Echevarría i
Laura Figueroa

MISENTRAÑAS · COREOGRAFIA GUANYADORA DEL I CERTAMEN TALLERS COREOGRÀFICS
Coreografia: Manuel Echevarría
Música: Malamente · Rosalía
Ballarí: Manuel Echevarría

MEMÒRIES
Coreografia: Rodolfo Castellanos
Música: Ernesto Lecuona
Ballarins: Yefferson Velásquez i Lia Suárez

DANCING VIVALDI · ESCENES
Coreografia: Jamal Calender
Música: Glòria · Vivaldi
Ballarins i ballarines: Maria Pardines, Laia Rebollar, Mia Williams, Lia Suárez Airi
Coluccio, Alanys Pérez, Laura Martínez, Lucía Galán, Carolina Rehues, Noa Martín,
Yefferson Velásquez, Pablo Goethals, Elena Troisfontaines Manuel Echevarría i
Laura Figueroa

Descans: 15 minuts

PAQUITA · GRAND PAS DE DEUX
Coreografia: Marius Petippa
Adaptación: Anael Martín i Rodolfo Castellanos
Música: Ludwig Minkus
Ballarins i ballarines: Marili Talieri, Pablo Goethals, Paula Ruano, Laura Figueroa, Lia
Suárez, Céline Serverius, Laura Martínez, Elena Troisfontaines, Alanys Pérez, María
Pardines, Carolina Rehues, Airi Coluccio, Laia Rebollar i Lucía Galán

Durada: 70 minuts

Un recorregut pels diferents treballs realitzats durant el curs

El PAR en Dansa és un Programa d’Alt Rendiment per a joves ballarins impulsat per LaFACT Cultural, amb direcció artística de Rodolfo Castellanos i coordinació artística d’Anael Martín.

El programa aglutina joves estudiants d’arreu del món d’entre 16 i 22 anys i consisteix en un treball intensiu de formació de 40 hores setmanals amb l’acompanyament per part de grans professionals de la dansa i on tenen l’oportunitat de participar en produccions pròpies com Dancing Vivaldi o El Trencanous i de tenir contacte directe amb companyies professionals.

Els ballarins han treballat amb coreògrafs, mestres i ballarins reconeguts com José Carlos Martínez, Lucia Lacarra, Matthew Golding, Iratxe Ansa, Igor Bacovich, Sergio Bernal, Nino Ochiauri, Lucie Barthélémy o Rami Be’er, entre molts altres.

Ara presenten la funció de final de curs, on representaran un recull de les peces que han treballat durant l’any lectiu i estrenaran algunes noves.